Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ЗМІСТ ОСВІТИ І ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Дата: 9 січня 2021 о 20:33, Оновлено 15 квітня 2021 о 15:24

працюємо з батьками

дистанційне навчання

Контроль навчання під час дистанційки: поради для батьків

Після весняних канікул у школах знову розпочнеться дистанційне навчання. Надайте батькам рекомендації, як налагодити вдома навчальний ритм. Проконсультуйте щодо особливостей самостійної навчальної діяльності дітей різного віку та поділіться з батьками секретами, що допоможуть підтримувати в дітей високу продуктивність

СВІТЛАНА ОЛЕКСЕНКО,практичний психолог — методист, старший викладач кафедри історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

Дистанційне навчання значно більше залучило батьків до освітнього процесу — вже понад рік вони створюють умови для навчання дітей удома і так допомагають урівноважувати освітній процес. Під час віддаленого навчання слід бути особливо уважними до потреб та інтересів дитини, підвищувати її мотивацію, аналізувати, хто для неї — авторитет, що надихає. Рівень зовнішнього контролю слід визначати відповідно до рівня самоконтролю дитини, її віку та індивідуальних особливостей.

У початковій школі

Ситуація 1. Дітям буває складно самим організувати свій день і контролювати процес навчання.

Порада. Активно контролюйте навчальну діяльність дитини.

Ситуація 2. У процесі навчання вчитель — більший авторитет, ніж батьки. Це означає, що коли учень розв’язує завдання, то для нього вирішальним орієнтиром буде думка вчителя.

Порада. Враховувати, що дитина опирається на думку педагога й реагувати на це з розумінням.

Ситуація 3. Діти потребують уваги й емоційного спілкування, мають великий пізнавальний інтерес. Вони хочуть відчувати, що їх розуміють, їм співчувають.

Порада. Дайте дитині змогу ділитися своїми думками й почуттями, підтримуйте її схваленням, своєю позитивною оцінкою.

ЗМІСТ ОСВІТИ І ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Нормативно-правова база дистанційного навчання:

• дотримання нормативно-правового законодавства;

• створення внутрішніх нормативних документів (рішення педради, накази) мають регулювати:

— організацію освітнього процесу;

— види робіт викладачів;

— вимоги до електронних освітніх ресурсів;

— підходи до якості освіти та критерії її оцінювання;

— діяльність психологічних, методичних служб, працівників для психолого-педагогічної та технічної підтримки впровадження дистанційних технологій навчання.

Часові межі онлайн-уроків можуть варіюватися відповідно до предмета та кожної вікової категорії:

• для учнів 1–2 кл. — 10–15 хв;

• для учнів 3–4 кл. — 15–20 хв;

• для учнів 5–6 кл. — 25–30 хв; • для учнів 7–8 кл. — 30–35 хв;

• для учнів 9–11 кл. — 35–40 хв.

Безперервна робота з екраном ПК має бути:

• для учнів 1–4 кл. до 10–15 хв;

• для учнів 5–6 кл. — до 15 хв;

• для учнів 7–9 кл. — до 20 хв;

• для учнів 10–11 кл. на 1-й годині занять — до 25 хв, на 2-й — 20 хв.

Бажано дотримуватися однакових термінів навчання, наприклад з 09.00 до 12.00 вранці й з 14.00 до 16.00 увечері. Для учня потрібно створити комфортні умови для навчання: місце в робочій ділянці для всього, що може знадобитися протягом шкільного дня (ручки, олівці, зошити, калькулятор тощо); можливість працювати з гаджетом, швидкісний інтернет, налаштування комп’ютерної техніки (встановлено антивірусну програму, програми, що блокують небажаний вміст на сайтах, тощо). Учні мають можливість скласти індивідуальний план, створити власний стиль навчання.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.